ГоловнаНовини ЖКГОСББ є доведеною дієвою формою самоорганізації - Азаров

ОСББ є доведеною дієвою формою самоорганізації - Азаров

Прем'єр-міністр України М.Азаров задоволений зустріччю з представниками об'єднань співвласників багатоквартирних будинків з усієї України. Про це він заявив на засіданні Кабінету Міністрів України,

«Я вчора мав можливість зустрітися з представниками об'єднань співвласників багатоквартирних будинків з усієї України, зустрітись на реальному житловому будинку, яким управляють мешканці. Що можна сказати? Ось де реальне втілення принципів соціальної справедливості, тому що ОСББ сьогодні – це доведена дієва форма самоорганізації, коли саме люди управляють своїми майновими правами, захищають свої інтереси. Вони не тільки мають права, але і взяли на себе відповідальність за власне житло. Вони самостійно обирають постачальників тих чи інших послуг, найбільш прийнятну і вигідну ціну на ці послуги, самі замовляють поточний та капітальний ремонт, модернізують будинок тощо.

Ось, будь ласка, приклад, який доводить тезу про ефективність самоорганізації в найскладнішій сфері. Коли здають в експлуатацію будинок, зазвичай там існують 1-2, так звані, службові квартири. У ЖЕКу вони швидко зникають, їх елементарно продають, навіть іноді з порушенням законодавства. В ОСББ, де я був вчора, такі квартири пропонують використовувати під кабінет сімейного лікаря, який би обслуговував тисячу мешканців будинку. Розумно? Без сумніву. Власники приймають рішення в своїх інтересах.

Що хочеться підкреслити? Такі громадські об'єднання громадян виникають не на порожньому місці, адже це об'єднання є реальним і конкретним інструментом елементарного захисту майнових інтересів і прав конкретних громадян. Отже, це є нова форма захисту прав і інтересів суспільства, а в подальшому і всієї держави. Ефективно? Безперечно, так.

Але чи працює це із 100% віддачею? Вочевидь, поки що ні. ОСББ сьогодні так чи інакше протидіють ЖЕКи, регулятори ринку, чиновники. Нам потрібно ліквідувати цю неузгодженість, потрібно правильно скоординувати дії всіх органів виконавчої влади. Я дуже задоволений вчорашньою розмовою з енергійними компетентними зацікавленими людьми. Вони знають, що треба змінити, які рішення прийняти, викладають пропозиції чітко і конструктивно, тому що бачать свій інтерес. Це дуже позитивний приклад, як нам можна і треба модернізувати, розвивати країну, спираючись на ініціативу людей. Ми домовились, що через два тижні засідання Уряду присвятимо питанням розвитку ОСББ, розглянемо конкретні пропозиції практиків цієї справи. Доручаю це Анатолію Михайловичу – Міністру регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства.

Якщо люди можуть ігнорувати такі продуктивні ідеї та проекти, то може нам варто створити постійно діючу загальнонаціональну раду ОСББ, куди увійшли б представники об'єднань громадян і представники Уряду».

 
Коментарі (0)