ГоловнаНовини ЖКГАналітика Президент України реорганізував НКРЕ

Президент України реорганізував НКРЕ

Президент України Віктор Янукович створив Національні комісії, які здійснюють державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації і державне регулювання в сфері енергетики, відповідно ліквідувавши

Президент також підписав укази про ліквідацію Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сфері комунальних послуг, і про створення комісії з такою ж назвою.

В. Янукович своїми рішеннями затвердив положення про Нацкомісію і граничну чисельність їх працівників: НКРЕ і Нацкомуслуг - по 412 чол., НКРЗ - 375 чол., НКЦБФР - 575 чол., Нацфінуслуг - 293 чол.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про національні комісії, які здійснюють державне регулювання природних монополій, у сфері зв'язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг» про уніфікацію діяльності національних комісій 6 липня цього року.

Згідно з ним, Національні комісії, які здійснюють державне регулювання у сфері ринку цінних паперів, фінансових послуг, зв'язку, енергетики і комунальних послуг, є державними колегіальними органами у складі голови комісії, шести членів і центрального апарату. Нацкомісії підпорядковані президенту України та підзвітні Верховній Раді.

В даний час керівництво НКРЕ складається з голови комісії і п'яти заступників.

При цьому повністю сформована лише НКРЗ, в якій тепер одна посада члена комісії зайва. У той же час в інших комісіях після низки звільнень і переказів, навпаки, ряд посад вакантні: в Держфінпослуг - голови комісії та трьох членів, в ДКЦПФР - двох членів, НКРЕ - трьох. У Нацкомуслуг призначені поки тільки голова комісії і три члени.

Законом також встановлюється, що засідання національних комісій, які є основною формою їх роботи, проводитимуться за рішенням голови комісії і є правочинними, якщо на них присутні не менше половини загального кількісного складу відповідної комісії. Рішення Нацкомісії приймаються більшістю голосів їх загального кількісного складу. При прийнятті рішень голова та кожний інший член нацкомісії буде мати один голос.

Джерело - Інтерфакс-Україна

 
Коментарі (0)