Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Tue, 24 May 2022 23:55:46 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Заявки на компенсацію за зруйноване житло подали 170 тисяч громадян]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zajavki-na-kompensacju-za-zrujnovane-zhitlo-podali-170-tisjach-gromadjan-66696 Tue, 24 May 2022 18:25:00 +0300 message  

Понад 170 тис. українців вже подали заяви про пошкодження чи знищення житла під час війни через додаток "Дія".

В гостях добре, а вдома краще: як українцям повернуть зруйноване житло

Про це журналісту розповіли у пресслужбі Міністерства цифрової трансформації.

На запитання про кількість тих, хто звернувся із заявками про пошкодження житла через додаток "Дія", у відомстві відповіли: "172 345".

Нагадаємо, згідно з постановою Кабінету міністрів, в Україні створено Реєстр пошкодженого та знищеного майна. Вже зараз громадяни можуть в онлайн-режимі внести своє пошкоджене чи зруйноване житло в цей реєстр.

Народні депутати розробили та вже ухвалили у першому читанні законопроект "Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна в результаті бойових дій, терористичних актів, диверсій, викликаних військовою агресією Російської Федерації".

 

 

]]>
<![CDATA[Київ випустить на маршрути нові трисекційні трамваї]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kijiv-vipustit-na-marshruti-nov-trisekcjn-tramvaji-66695 Tue, 24 May 2022 17:35:00 +0300 message  

Київ отримав три нових трисекційних трамваї "Татра -Юг" вітчизняного виробництва. До кінця 2023 року столиця планує отримати 20 трамвайних вагонів. 

Про це йдеться в повідомленні Київської міськдержадміністрації (КМДА).

“Трамваї, які місто отримало раніше, вже курсують лівобережною мережею столиці”, – повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Згідно повідомлення, 26-метровий трисекційний низькопідлоговий трамвай може перевозити близько 260 пасажирів.

В КМДА зазначають, що 95% деталей – українського виробництва. Це робить трамвай вигіднішим за іноземні аналоги та розвиває українських виробників.

До кінця 2023 року столиця отримає 20 трамвайних вагонів, виготовлених ТОВ “Татра-Юг”.

 

 

]]>
<![CDATA[В 4 областях спостерігається найскладніші проблеми з газопостачанням]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-4-oblastjah-spostergajetsja-najskladnsh-problemi-z-gazopostachannjam-66694 Tue, 24 May 2022 16:46:00 +0300 message  

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам, пише Міненерго. 

Без газопостачання залишаються понад 161 тисяча абонентів. Найбільш складна ситуація із газопостачанням спостерігається в Запорізькій, Чернігівській, Миколаївській та Харківській областях. 

В міністерстві повідомили, що Оператор ГТС України продовжує забезпечувати транспортування газу для потреб українських споживачів – промисловості, установ, домогосподарств, підприємств електроенергетики. Ремонтні бригади ОГТС здійснюють ремонтно-відновлювальні роботи на об’єктах, розташованих на звільнених від російських окупантів територіях.

 

 

]]>
<![CDATA[Повоєнне відновлення України має спиратися на зелену енергетику]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/povojenne-vdnovlennja-ukrajini-maje-spiratisja-na-zelenu-jenergetiku-66693 Tue, 24 May 2022 15:45:00 +0300 message  

Відновлювана енергетика матиме пріоритетне значення у повоєнному відновленні держави та вкрай важливо забезпечувати стабільність роботи існуючих об'єктів "зеленої" енергетики в країні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на директора енергетичних програм Центру Разумкова Володимира Омельченка у Facebook.

"У разі втрати Україною перспективи збереження ВДЕ, просування її європейським курсом може суттєво загальмуватися, а надходження інвестицій у повоєнне відновлення енергетичної інфраструктури взагалі важко уявити без цієї стратегічної галузі", - вважає Омельченко.

Він нагадав, що відразу після вторгнення РФ в Україну Міністерство енергетики затвердило наказ, яким були обмежені виплати підприємствам ВДЕ на сьогодні рівень розрахунків по галузі не перевищує 20%, але фактично все ще гірший.

"Коштів ледь вистачає на виплату зарплат (вже скороченому штату працівників) та охорону об'єктів. Про обов'язок підприємств ВДЕ платити податки, штрафи за небаланси, ремонтувати обладнання, реструктуризацію кредитів підприємствами ВДЕ взагалі зараз не наголошується", - додав Омельченко, повідомивши, що з урахуванням Багато факторів реальний рівень оплати підприємствам ВІЕ не перевищує 10%.

За його словами, така ситуація склалася тому, що підприємства не видають усю електроенергію у мережу – диспетчерські обмеження досягають від 30 до 70% залежно від ситуації в ОЕС України. Крім того, на тимчасово окупованих територіях підприємства взагалі не працюють, а подекуди потужності знищені російськими.

"Синхронізація з ENTSO-E для галузі ВДЕ поки не відіграє жодної ролі. В результаті виходить, що рівень розрахунків перед АЕС, ТЕС, ГЕС набагато вищий, як і рівень уваги до цих підприємств. Упевнений, що для європейців недостатня увага саме зеленій енергетиці може здатися досить дивним", - сказав експерт.

На його думку, країна в умовах повномасштабної війни Україні не можна втратити можливість на енергетичний розвиток за допомогою галузі ВДЕ, адже це головний елемент інтеграції країни до економічного та енергетичного простору ЄС, який дозволить державі швидше відновлюватися після перемоги.

 

 

]]>
<![CDATA[Деякі українці отримають одноразову допомогу від держави]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/dejak-ukrajinc-otrimajut-odnorazovu-dopomogu-vd-derzhavi-66692 Tue, 24 May 2022 14:55:00 +0300 message  

Незважаючи на воєнний стан, набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» від 7 травня 2022 р. № 540, якою затверджено Порядок використання коштів та встановлено розміри відповідної щорічної разової грошової допомоги.

Про це повідомляє Департамент соціальної політики Черкаської міської ради.

Разова грошова допомога до 5 травня у 2022 році виплачується у таких розмірах:

особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: I групи – 4421 гривня; II групи – 3906 гривень; III групи – 3391 гривня;

учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – 1491 гривня;

особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 4421 гривня;

членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, а також членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України – 966 гривень;

учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 612 гривень.

Виплата грошової допомоги у 2022 році буде здійснюватися:

особам, які перебувають на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України як особи, яким призначено пенсію (щомісячне довічне грошове утримання) станом на 5 травня 2022 року – органами Пенсійного фонду України;

військовослужбовцям, поліцейським, особам начальницького та рядового складу – структурними підрозділами з питань соціального захисту шляхом перерахування коштів на спеціальні рахунки військових частин, установ і організацій за місцем їх служби;

особам, які не є військовослужбовцями, поліцейськими, особами начальницького та рядового складу – структурними підрозділами з питань соціального захисту шляхом перерахування коштів на поточні рахунки таких осіб в уповноважених банках.

Особи, які не отримали грошову допомогу до 1 липня 2022 року мають право звернутися за нею до 30 вересня цього року та подати до департаменту соціальної політики Черкаської міської ради (адреса: м. Черкаси, бульвар Шевченка, буд. 307, громадська приймальня,робоче місце № 5) такі документи:

заяву;

паспорт;

документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

посвідчення ветерана війни;

реквізити банківського рахунку для перерахування коштів.

Телефони для довідок: 0472 37 63 41, 093 142 41 44.

 

 

]]>
<![CDATA[В столичних школах проходить набір першокласників]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-stolichnih-shkolah-prohodit-nabr-pershoklasnikv-66691 Tue, 24 May 2022 13:50:00 +0300 message  

З другого травня столичні школи розпочали прийом до перших класів. До 31 травня триватиме прийом дітей, які мають першочергове право зарахування до закладів освіти, а саме пільгові категорії та ті, хто прописаний в межах обслуговування школи. Про це в ефірі телеканалу «Київ» повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Починаючи з першого червня заклади освіти розпочнуть прийом дітей на вільні місця в перші класи і цей процес триватиме до 23 серпня. На сьогоднішній день в багатьох школах більше 20% місць для першачків залишаються вільними», – розповів Микола Поворозник.

Він нагадав, що цьогоріч вступ до перших класів було спрощено. Через те, що від початку війни майже 80% столичних дошкільнят разом з батьками виїхали з Києва, прийнято рішення пом’якшити умови прийому до закладів освіти. Достатньо надати документи у вигляді ксерокопій через довірених осіб або електронною поштою. Необхідні оригінали медичних довідок можна долучити до документів до 23 серпня.

Микола Поворозник наголосив, що до відкриття першого вересня у Києві будуть готуватися всі 425 шкіл.

 

 

]]>
<![CDATA[М.Поворозник:"Власники житла, які прихистили вимушених переселенців, можуть отримати компенсацію"]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mpovoroznikvlasniki-zhitla-jak-prihistili-vimushenih-pereselencv-mozhut-otrimati-kompensacju-66690 Tue, 24 May 2022 13:30:00 +0300 message У Києві можна отримати компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб. Про це в ефірі телеканалу «Київ» повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
 
Щоб отримати компенсацію, містяни, які розмістили вимушених переселенців, мають самостійно внести відомості про житло, доступне для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб до веб-ресурсу «Прихисток». Також ця інформація може бути внесена відповідною районною держадміністрацією після подання відповідної заяви власника житла.
 
Заяву в довільній формі із вказанням прізвища, ім’я та по батькові від кожної розміщеної особи потрібно подати до ЦНАПів Києва. Заява подається за місцем розташування житлового приміщення.
 
Відповідна заява подається і у день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості із зазначенням можливості у подальшому розміщувати внутрішньо переміщених осіб у цьому житловому приміщенні.
 
Для отримання компенсації особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до ЦНАПу заяву за встановленою формою та пред’являє відповідні документи, перелік яких розміщено на сайті.
 
ЦНАПи міста Києва працюють з понеділка до п’ятниці з 9:00 до 17:00.
 

Всю актуальну інформацію можна отримати за телефонами гарячої лінії call-центру: 202-60-38, 202-60-39. 

]]>
<![CDATA[Укрзалізниця змінює розклад руху поїздів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrzalznicja-zmnjuje-rozklad-ruhu-pojizdv-66689 Tue, 24 May 2022 12:49:00 +0300 message Укрзалізниця змінює розклад руху деяких пасажирських поїздів, так з 29 та 30 травня низка пасажирських поїздів відправлятиметься раніше, про це повідомила пресслужба компанії.
 
Поїзд № 758/757 Могилів-Подільський — Київ відправлятиметься з станції Могилів-Подільський о 02:06 замість 02:20 з 30 травня.
 
Поїзд № 770/769 Кам‘янець-Подільський — Київ відправлятиметься зі станції Кам‘янець-Подільський о 00:44 замість 00:53 з 29 травня.
 
Поїзд № 790/789-792/791 Київ — Кременчук/Кропивницький:
 
- відправлятиметься з Києва з 30 травня о 16:02 замість 17:42;
 
- відправлятиметься з Кременчука з 30 травня о 22:47 замість 23:49;
 
- відправлятиметься з Кропивницького з 30 травня о 23:05 замість 00:20.
 
Поїзд № 140/139 Кам‘янець-Подільський — Київ відправлятиметься зі станції Кам‘янець-Подільський о 20:25 замість 20:34 з 30 травня.
 
Поїзд № 42/41 Львів — Дніпро, який відправлятиметься зі Львова, з 29 травня на дільниці станція Ім. Т. Шевченка — Вільногірськ змінить час відправлення зі станцій наступним чином:
 
- ім. Т. Шевченка: 0:56 замість 01:08;
 
- Кам‘янка: 01.19 замість 01:33;
 
- Фундукліївка: 01:37 замість 01:50;
 
- Знам‘янка: 02:28 замість 02:40;
 
- Олександрія: 03:14 замість 03:26;
 
- П‘ятихатки: 04:38 замість 04:49;
 
- Вільногірськ: 05:38 замість 05:11.
 

Просимо пасажирів звернути увагу на ці зміни при плануванні поїздок. 

]]>
<![CDATA[ВР зареєструвала законопроєкт, необхідний для розбудови мережі укриттів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vr-zarejestruvala-zakonoprojekt-neobkhdnij-dlja-rozbudovi-merezh-ukrittv-66688 Tue, 24 May 2022 11:35:00 +0300 message У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій» (реєстр №7398), який дозволить забезпечити будівництво мережі укриттів для захисту населення. 
 
Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій.
 
«Розбудова мережі надійних бомбосховищ, які захищатимуть людей від повітряних чи хімічних атак, нині для України вкрай необхідна. Адже збереження людських життів зараз та у майбутньому – це найголовніше. Сподіваємось, що законопроєкт № 7398, який передбачає будівництво надійних укриттів у відбудованих та нових будинках, буде розглянутий та прийнятий Верховною Радою вже найближчим часом», – говориться у повідомлені.
 
Відтак законопроєкт № 7398 містить ряд законодавчих ініціатив, зокрема щодо:
  • врахування заходів цивільного захисту ще на стадії розроблення містобудівної документації;
  • обов’язковості залучення представників ДСНС до розгляду містобудівної документації на засіданнях архітектурно-містобудівних рад;
  • спрощення процедури передачі земельних ділянок для розміщення захисних споруд цивільного захисту;
  • обов’язковості розроблення розділу щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту під час проєктування об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, на яких постійно перебуватимуть понад 50 осіб або періодично перебуватимуть понад 100 осіб. При цьому проєктні рішення передбачені цим розділом мають забезпечувати дотримання вимог доступності для осіб з обмеженими можливостями та інших маломобільних груп населення;
  • забезпечення утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності. 
]]>
<![CDATA[У Харкові почали відновлювали роботу системи централізованого теплопостачання]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-kharkov-pochali-vdnovljuvali-robotu-sistemi-centralzovanogo-teplopostachannja-66687 Tue, 24 May 2022 10:52:00 +0300 message Комунальне підприємство «Харківські теплові мережі» відновило роботи в межах спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) проєкту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України». Виконання заходів Проєкту, серед іншого, допоможе місту Харків підготуватись до опалювального сезону та пройти його з мінімальними перешкодами.
 
Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій.
 
Відтак у межах Проєкту підприємство відновило роботу за 13 контрактами. Зокрема, щодо закупівлі попередньо ізольованих труб для відновлення зруйнованих тепломереж, контрольно-вимірювальних приладів та диспетчерських шаф для котелень, що були суттєво пошкоджені внаслідок бойових дій, та іншого важливого обладнання, необхідного для сталої роботи.
 

Також власними силами підприємство здійснює реконструкцію магістральних трубопроводів міста та заміну старих металевих труб, відновлення насосного обладнання на котельнях, техобслуговування обладнання на центральних теплових пунктах та перевірку індивідуальних теплових пунктах у житлових будинках. 

]]>
<![CDATA[Завищення цін в умовах воєнного стану є неприпустимим - Держпродспоживслужба]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zavishhennja-cn-v-umovah-vojennogo-stanu-je-nepripustimim---derzhprodspozhivsluzhba Tue, 24 May 2022 10:26:00 +0300 message Державна служба з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів розпочала перевірки суб'єктів господарювання, які працюють на роздрібному ринку пального.
 
Про це повідомила пресслужба Держпродспоживслужби України.
 
"Завищення цін в умовах воєнного стану є неприпустимим, а порушення правил ведення підприємницької діяльності матиме наслідки у вигляді штрафів та інших заходів адміністративного впливу", - зазначено у повідомленні.
 
Підставою для проведення перевірок стали повідомлення споживачів, зокрема, про надмірно завищені ціни на пальне, про відсутність розрахункових документів, відмову у вільному виборі засобів розрахунку, які почали надходити в останні дні після скасування державного регулювання цін на бензин та дизельне пальне.
 
Держпродспоживслужба акцентувала увагу на тому, що суб'єкти господарювання, як і раніше, зобов'язані попередньо декларувати ціни в разі їх підвищення.
 
Раніше повідомлялось, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав дослідження дотримання суб’єктами господарювання на ринку роздрібної реалізації пального вимог законодавства про захист економічної конкуренції.
 
Мета – з’ясувати, наскільки об’єктивними були та є причини для критичної ситуації, що склалась на ринках роздрібної реалізації пального, зокрема, відносно обмеження пропозиції протягом квітня-травня 2022 року, чи криза могла бути спричинена змовою найбільших гравців ринку.
 

Комітет вважає суперечливими дані з ринку, згідно з якими з одного боку пального достатньо, водночас окремі оператори не здійснюють його реалізацію через роздрібну мережу АЗС або продажі супроводжуються багатокілометровими чергами.  

]]>
<![CDATA[Через обстріли російських окупантів Донеччина та Луганщина залишились без газу]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/cherez-obstrli-rosjskih-okupantv-donechchina-ta-luganshhina-zalishilis-bez-gazu-66685 Tue, 24 May 2022 09:40:00 +0300 message Через обстріли російських окупантів пошкоджено магістральний газогін. Через це довелося зупинити газопостачання Донецької та Луганської областей. Про це повідомила пресслужба  Оператору ГТС України. 
 
«23 травня внаслідок обстрілів пошкоджено магістральний газопровід, який транспортував газ до населених пунктів Донецької та Луганської областей. З 14:00 подача природного газу до цієї ділянки ГТС припинена», - йдеться в повідомленні. 
 
Пошкоджену ділянку газопроводу вдалося локалізувати, але виконання відновлюваних робіт та поновлення транспортування газу неможливе через активні бойові дії. 
 

«Альтернативні варіанти транспортування газу в регіони відсутні через несанкціоноване втручання в роботу ГТС на території, окупованій російськими військами», - заявили в пресслужбі. 

]]>
<![CDATA[Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України. Про Hyperloop і дороги.]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/volodimir-omeljan-mnstr-nfrastrukturi-ukrajini-pro-hyperloop--dorogi Mon, 03 Sep 2018 13:27:56 +0300 message Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України в інтерв'ю з Євгеном Черняком на каналі «Великі гроші».
 
У цьому випуску Володимир Омелян розповість про те, як міністерство працює над ремонтом і будівництвом українських доріг, чому позитивна динаміка у зниженні кількості ДТП не позначається на якості транспортних шляхів.
 
Обговорять один з найбільш неоднозначних проектів в Україні - Hyperloop. Це абсолютно нова технологія, яку ніхто до кінця не реалізовував. Компетенції діючого міністра інфраструктури України викликають певні сумніви, враховуючи складність і необхідний обсяг фінансування проекту.

Поговорять про заборони залізничних сполучень. Ви дізнаєтеся, навіщо міністерство позбавляє бюджет країни відчутно високого прибутку, і яку альтернативу вони можуть запропонувати 2-3 млн. Українців, які не зможуть виїхати на заробітки в РФ. 

]]>
<![CDATA[Як виглядає паровий котел зсередини]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jak-vigljadaje-parovij-kotel-zseredini Mon, 20 Aug 2018 14:46:44 +0300 message По суті паровий чи водогрійний котел - це великий чайник для нагрівання води, що складається з великого числа труб, які зовні закриті щільною теплоізоляцією.
 
На фото видно рівно розташовані трубопроводи (фахівці зазвичай говорять пучки труб), які акуратно і геометрично точно огинають отвори для пальників.

На відміну від чайника, у котлі вогонь горить всередині. Власне кажучи, це простір ми і бачимо на фото. 

А якщо не занудно, то сенс такий: у великий котел за допомогою насосів подаються газ (паливо), вода (для створення пари) і атмосферне повітря для горіння.

У топці котла згорає газ, виділяючи при цьому дуже багато теплоти. Внутрішні стінки котла огортає велика і складна трубна система, по якій протікає вода. Вода нагрівається до температури кипіння та випаровується.

Далі отриманий пар перегрівається понад температуру кипіння й під тиском подається в парову турбіну, обертаючи ротор. Потенційна енергія стисненого й нагрітого до високої температури пара перетворюється в кінетичну енергію обертання ротора турбіни, який приводить в рух електрогенератор. Кінетична енергія обертання ротора генератора перетворюється в електричний струм.

джерело фото

]]>
<![CDATA[У Києві черговий прорив труби з гарячою водою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/u-kijev-chergovij-proriv-trubi-z-garjachoju-vodoju Tue, 27 Jun 2017 14:41:57 +0300 message  
Сьогодні, 27 червня, у Києві в черговий раз прорвало трубу з гарячою водою. Автомобіль з мамою і дитиною йшов під землю прямо на очах перехожих.

На перехресті вулиці Лебедєва-Кумача і вулиці Яблонської, автомобіль Опель провалився під асфальт. Прорвало трубу з гарячою водою. Перехожі рятували мати з 8-ми місячним дитиною. На щастя, маму з дитиною вдалося швидко витягнути без серйозних травм та опіків. 

джерело: dtp.kiev.ua

]]>
<![CDATA[В Києві розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/v-kijev-rozpochavsja-vseukrajinskij-festival-pisanok Sun, 09 Apr 2017 22:08:37 +0300 message У Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок.
 
Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. На Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напрямі “авторська писанка-мальованка”.
 
Гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.
 
В рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській із 8 до 23 квітня. 

]]>
<![CDATA[Підземне водосховище в центрі Києва]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/pdzemne-vodoskhovishhe-v-centr-kijeva Wed, 20 Jul 2016 13:54:04 +0300 message Потрапити туди не так вже просто. Це одне з трьох підземних водосховищ в самому центрі Києва, воно поки що пустує. У двох інших містять запас прісної води, режимна територія і дуже добре охороняється. Це неймовірно атмосферний місце. Тут, на 6-ти метрових опорах тримається звід, загалом це сучасний аналог цистерни "Базиліка" в Стамбулі.

Джерело: EXPLORATION WAY

]]>
<![CDATA[Столиця готується до Великодня]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/stolicja-gotujetsja-do-velikodnja Sun, 24 Apr 2016 17:45:24 +0300 message У Києві на Софійській площі презентували рекордну кількість писанок - 374 з різних куточків країни. Таке число було обрано не випадково, адже саме на стільки квадратів можна розділити саму площу.

Великодне містечко простягнулося від Софіївської площі до парку "Володимирська гірка", включаючи в себе Михайлівську площу та Володимирський проїзд.

Фестиваль триватиме до 9 травня, до цього часу жителі і гості Києва можуть взяти участь в майстер-класах з розпису яєць, а також проголосувати за найкрасивішу писанку, яку організатори подарують Папі Римському.

]]>
<![CDATA[У Києві знизилась вартість квартир]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-znizilas-vartst-kvartir Sun, 28 Feb 2016 13:15:42 +0300 message Найбільше ціни на житло впали у Дніпровському районі. Там метр двокімнатки нині коштує понад 1100 доларів. Аналогічне помешкання в Оболонському масиві – майже 1500. Найдоступніше житло також у Святошинському та Деснянському районах. Лідером за вартістю в столиці залишається Печерський район. Там аналогічне помешкання пропонують за понад дві тисячі двісті доларів за метр квадратний.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 28 Feb 2016 11:15:24 +0300 message За тиждень найбільше впали ціни у Хмельницькому – там метр двокімнатки коштує трохи більше 500 доларів. Аналогічне помешкання в Дніпропетровську – понад 750 умовних одиниць. Лідерами за вартістю житла залишаються Одеса та Миколаїв. Там за метр квадратний просять більше 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Експоцентр хочуть повернути у комунальну власність]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/jekspocentr-khochut-povernuti-u-komunalnu-vlasnst Sat, 27 Feb 2016 14:49:32 +0300 message Національний Експоцентр України хочуть повернути в комунальну власність. Мовляв, будівля хоч і на балансі держави, та вона ним не опікується, не фінансує, не розвиває. До того ж, місту підприємство майже не приносить прибутку, хоча Київ дає Експоцентру пільги на користування землею. 

ТСН
 
 
]]>
<![CDATA[На Київщині госпіталізували 14 учнів через отруєння невідомим газом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/na-kijivshhin-gosptalzuvali-14-uchnv-cherez-otrujennja-nevdomim-gazom Sat, 27 Feb 2016 12:19:18 +0300 message Близько тисячі дітей евакуювали зі школи в селі Крюківщина, що у Київській області. Стався витік газу. Поки швидка перевозили дітей до лікарні, газовики, рятувальники і поліція висували версії, директор школи провів своє розслідування.

ТСН

]]>
<![CDATA[У підвалі завалено будинку в Києві шукають людей]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-pdval-zavaleno-budinku-v-kijev-shukajut-ljudej Fri, 26 Feb 2016 16:06:30 +0300 message До заблокованих у підвалі будівельників лишилося чотири метри завалів. Рятувальники наразі не можуть констатувати смерть громадянина, який був названий загиблим. Вони бачать нерухоме тіло під завалами, поки що не можуть до нього дістатися. Щойно його витягнуть з-під завалів, медики мають оцінити стан потерпілого або констатувати смерть. Врятовані розповіли про ще двох людей у підвалі, до них ще чотири метри завалів

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Індійські ферми «переселять» в багатоповерхівки]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/fermi-pereseljat-v-zelen-bagatopoverkhvki Fri, 26 Feb 2016 12:20:33 +0300 message Уже в 2020 році в Індії планують збудувати фермерський комплекс, який буде розташований поряд із міськими багатоповерхівками. Такий комплекс, згідно з проектом, буде складатися з шести 36-поверхових веж, виконаних з крос-ламінованих дерев'яних панелей місцевого виробництва, підсилених сталевими конструкціями. Енергія для будівель буде генеруватися за допомогою вітрових турбін і фотоелектричних елементів. У кожній башті крім житлових апартаментів обладнують ресторани, тренажерні зали, офіси, коворкінг-зони для молоді і т. д.

Фото: Budport

]]>
<![CDATA[Інноваційна церква перетворилась на мистецьку інсталяцію]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/nnovacjna-cerkva-peretvorilas-na-mistecku-nstaljacju Thu, 25 Feb 2016 11:55:55 +0300 message Сучасна архітектура дісталась до соборів та церков. У Мадриді збудували церкву Santa-Monica в стилі hi-tech. З вулиці будівля більше нагадує сучасну арт-інсталяцію, аніж Храм Божий. Інтер’єр у церкви теж перегукується із сучасним мінімалістичним дизайном. Єдиним нагадуванням, що це церква є лише розп’яття Ісуса Христа та скульптура Діви Марії.

Фото: З мережі Інтернет

]]>
<![CDATA[У Києві «провалилась» дорога на одному з проспектів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-provalilas-doroga-na-odnomu-z-prospektv Wed, 24 Feb 2016 15:58:46 +0300 message У Києві на проспекті М. Бажана просів грунт, а потім взагалі провалився, утворивши яму. Втім, це сталося не на проїжджій частині, а на розподільній смузі. Тож наразі працівники «Київавтодору» чекають подальших вказівок щодо ліквідації провалу.

Відео: 112 канал

]]>
<![CDATA[Екстрим-готель пропонує своїм гостям жити над прірвою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jekstrim-gotel-proponuje-svojim-gostjam-zhiti-nad-prrvoju Wed, 24 Feb 2016 12:15:39 +0300 message На крутих схилах перуанських скал розташувався незвичний готель для любителів полоскотати свої нерви. Так, відвідувачам пропонують жити у прозорих капсулах, які прикріплені до скали і майже звисають над прірвою. Дістатися свого номера відвідувачам допомагають професійні альпіністи.

Фото: Lifeglobe
 

]]>
<![CDATA[У Києві відреставрують замок Річарда]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-vdrestavrujut-zamok-rcharda Tue, 23 Feb 2016 18:24:10 +0300 message Замок Річарда Левове Серце таки відремонтують. Власники найвідомішого будинку в центрі Києва, якому виповнилося 111 років, отримали дозвіл на його реставрацію. Домовитися зі столичною владою про ремонт американський господар замку намагався ще з початку двохтисячних. Загалом, двері будівлі зачинені вже три десятиріччя. Всередині замість історичних інтер’єрів - сучасні написи і сліди від радянської проводки.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Східці, які ведуть в нікуди]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/skhdc-jak-vedut-v-nkudi Tue, 23 Feb 2016 11:26:02 +0300 message Сучасні інженери та архітектори проектують найсміливіші задуми. Втім, часто так стається, що поруч із надуманими рішеннями, проектувальники можуть забути про елементарні речі, такі як, наприклад, двері, які б виходили на вже збудовану сходи. Іноді трапляється, що східці просто таки ведуть у стелю. Пропонуємо переглянути найбезглуздіші будівельні провали із східцями.

Фото: з мережі Інтернет

 

]]>
<![CDATA[Рада не прийняла перейменування сотень населених пунктів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/rada-ne-prijnjala-perejmenuvannja-soten-naselenih-punktv Mon, 22 Feb 2016 18:00:52 +0300 message Вчора сплив строк декомунізації. Учора сплив строк, до яких мали би перейменувати та демонтувати усе, що пов’язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак Верховна Рада у п'ятницю так і не перейменувала 813 населених пунктів.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[У Львові підпалили три будівлі російських банків]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-lvov-pdpalili-tri-budvl-rosjskih-bankv Mon, 22 Feb 2016 16:06:33 +0300 message Цієї ночі у Львові майже одночасно підпалили одразу три російські банки. У будинки, де вони розташовані, невідомі, вочевидь, кинули коктейлі Молотова. В одному приміщенні запалювальна суміш не зайнялася, а от за іншою адресою мало не запалали квартири львів’ян. На вулиці Івана Франка пожежа спалахнула близько першої години ночі. Рятувальники приїхали досить швидко, але погасити пожежу їм не вдалося. Відділення у житловому будинку згоріло повністю. Загроза була і для мешканців.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Радянське місто «вмирає» без мешканців]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/radjanske-msto-vmiraje-bez-meshkancv Mon, 22 Feb 2016 12:30:54 +0300 message На території Латвії розташувалось військове радянське місто Скрунда-1.  В часи СРСР місто було збудовано для експлуатації окремого радіотехнічного вузла системи попередження про ракетний напад. На території Скрунди-1 знаходилися казарми, 10 блочних житлових будинків, школа, дитячий садок, готель, Будинок культури, лікарня. Втім після розпаду СРСР місто занепало. Останні мешканці покинули Скрунду-1 у 1998 році. А все обладнання було знищено.

Фото: Bigpicture

 

]]>